Damian Boncela i Jacek Wasilewski – Mistrzowie RN3 gotowi do Rajdu Barbórka

Damian Boncela i Jacek Wasilewski, zwycięzcy RN3, zakończą swój sezon podczas Barbórki Warszawskiej, trzymamy kciuki

Oto wypowiedź załogi: Sezon 2023 okazał się niesamowicie udany dla nas. Zwyciężyliśmy w większości rajdów tego sezonu, prezentując doskonałe tempo na trasach RMP i RSMŚL. Dzięki wsparciu naszych sponsorów braliśmy udział we wszystkich rundach Mistrzostw Południa i Śląska. Pojawiła się również pojedyncza runda RSMP, gdzie niestety doświadczyliśmy awarii, ale nie poddaliśmy się. Z perspektywy sportowej rywalizacji, sezon ten był na bardzo wysokim poziomie. Od samego początku Łukasz Godula narzucał intensywne tempo w naszej klasie, co dodatkowo mobilizowało nas do walki. Ten sezon nauczył mnie, jako kierowcę, wielu rzeczy. Dopiero teraz zdałem sobie sprawę, jak istotne jest zachowanie spokoju i klarowności przed rajdem. Nie da się wszystkiego ogarnąć samodzielnie pod względem logistycznym i technicznym. Tutaj pragnę wyrazić swoją wdzięczność wobec mojego zespołu. Chłopaki towarzyszyli mi na każdym rajdzie, poświęcając czas i wysiłek. Przepracowali 4-5 dni na każdym z ośmiu rajdów, co łącznie stanowi prawie miesiąc ich oddania dla mnie. Nie musieli tego robić, ale taka jest istota rajdów. Stworzyliśmy zgrany zespół, jak rodzinę rajdową. Inni mogą uważać, że to tylko Picanto RallyN, ale dla mnie to jest jak sezon w samochodzie klasy R2. Naszym głównym celem były RMP i RSMŚL.

Organizacja rajdów w Polsce w ostatnich latach jest czymś wyjątkowym. Chcielibyśmy wyrazić uznanie dla organizatorów oraz wszystkich, którzy wnieśli swój wkład. To smutne, że podczas rajdów związanych z rundami RSMP czuliśmy się pomijani i zepchnięci na margines. Byliśmy traktowani jak nieważni uczestnicy, co było problemem dla organizatorów. Może to nie jest prawda, ale z naszej perspektywy zawodników tak to wyglądało. Co przyniesie przyszły sezon? Wielu z was pytało mnie, czy nadszedł czas na zmianę samochodu i klasy. Na pewno nie w sezonie 2024, jednak kto wie, co przyniesie rok 2025. W kolejnym sezonie nadal skupimy się na udziale w RN3. Trochę bardziej zaangażowałem się także w puchar RallyN, udało mi się namówić kilku kolegów na starty w tym pucharze, co stanowi idealny krok na auta nowszej generacji. Rajd Barbórka Warszawska będzie jak kropka nad „i” naszego sezonu.

#frassesbar #mytnik #matmat #tintpl #billboardytarnow #tintcarspl #69tablic #bytint #twojateneryfa #tintrallynft #tintrallyteam #damianboncela #tutenerife #tintup

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *